باغچهتغذیه

خواص هندوانه

خواص هندوانه و نحوه کاشت و برداشت

کد مطلب : 94090301

فشار خون – تقويت ذهن – يرقان – كيسه صفرا – خارش و آلرژي – بزرگي پروستات – ازدياد شير – حصبه – مخملك – سوزاك -مثانه – اخلاط خوني – تسكين سرفه – جذام – مسلول – برفك دهان – دفع سنگ مثانه – سينه پهلو – زگيل – تقويت كليه – نفخ – جوشهاي صورت – نقرس – تاولهاي دهان و…

ترجمه هندوانه به 7 زبان  :  انگلیسی: Watermelon آلمانی : Wassermelone   اسپانیایی : sandía ایتالیایی : anguria  روسی : арбуз عربی : بطيخ فرانسوی : pastèque

هندوانه نوعی بوته و میوه از دسته صیفی جات است که در جالیز رشد می‌کند. اصل این میوه از هندوستان بوده‌است چنان که از ریشهٔ کلمه [= منسوب به هندوان] برمی‌آید. گونه کامل‌تر نام آن «خربزهٔ هندوانه» بوده‌است. 

خواص هندوانه

اطلاعات غذایی و خواص هندوانه
مقدار در هر ۱۰۰‏ g
(انرژی (کیلوکالری 30
چربی کل ۰٫۲ g
چربی اشباع ۰ g
چربی چنداشباع‌نشده ۰٫۱ g
چربی تک‌اشباع‌نشده ۰ g
کلسترول ۰ mg
سدیم ۱ mg
پتاسیم ۱۱۲ mg
کربوهیدرات کل ۸ g
فیبر غذایی ۰٫۴ g
قند ۶ g
پروتئین ۰٫۶ g
ویتامین آ ۵۶۹ IU ویتامین ث ۸٫۱ mg
کلسیم ۷ mg آهن ۰٫۲ mg
ویتامین د ۰ IU ویتامین ب۶ ۰ mg
ویتامین ب۱۲ ۰ µg منیزیم ۱۰ mg

خواص هندوانه

1. طبع هندوانه سرد و تر است.
2. هندوانه تورم و التهابات داخلي را كم مي‌كند مخصوصاً التهابات دستگاه تناسلي و ادراري.
3. هندوانه باعث پايين آوردن فشار خون مي‌شود.
4. تخم هندوانه براي معالجة كمبودهاي فكري و تقويت ذهني در كودكان و نوجوانان مؤثر است.
5. هندوانه به معالجة يرقان كمك مي‌كند.
6. هندوانه براي گرفتگي كيسه صفرا مفيد مي‌باشد.
7. خارش و آلرژي را تسكين مي دهد.
8. كساني كه بزرگي پروستات دارند آب هندوانه استفاده كنند.
9. كساني كه خونشان غليظ است آب هندوانه يك ساعت قبل از غذا بنوشند.
10. بهترين زمان خوردن هندوانه قبل از غذا است.
11. هندوانه براي بيماران سوداوي مزاج بسيار خوب است.
12. هندوانه همراه تمرهندي براي حالت صفراوي بسيار خوب است.
13. هضم آب هندوانه آسان‌تر از خود هندوانه است.
14. اگر هندوانه قبل از غذا خورده شود بدن را مي‌شويد و مرض را از جسم دور مي‌كند.
15. هندوانه شير مادران را زياد مي‌كند قبل از غذا ميل كنيد.
16. كساني كه بيماري حصبه دارند پوست هندوانه را خرد كرده بر سر و كف و دست و پا ببندند.
17. كودكاني كه مخملك دارند آب هندوانه براي آنها مفيد است قبل از هر غذا يك استكان بنوشند.
18. كساني كه سوزاك شده‌اند روزانه 3 ليوان آب هندوانه قبل از غذا بخورند (سفليس هم به همين صورت)
19. آب هندوانه براي تقويت پياز مو بسيار مفيد است قبل از هر غذا ميل شود.
20. مغز تخم هندوانه به هضم غذا كمك مي‌كند بهتر است براي اينكه نفخ نكنيم بعد از خوردن هندوانه چند دانه از تخم‌هاي آن هم با پوست جويده ميل شود.
21. مغز تخم هندوانه كرم كش است.
22. هندوانه تازه براي معالجه بري بري مفيد است.
23. هندوانه براي تب ‌هاي سوزان مفيد است.
24. كساني كه يرقان دارند هندوانه را با سكنجبين بخورند.
25. اشخاص گرم مزاج خشك هندوانه يك ميوه خوبي براي آنهاست چون هندوانه طبيعتش سرد و تر است.
26. هندوانه همراه با سكنجبين سنگ كليه را خرد مي‌كند. هر 4 ساعت يك ليوان ميل شود 2 قاشق غذاخوري سكنجبين در يك ليوان آب هندوانه.
27. هيچ گاه هندوانه را ناشتا نخوريد.
28. هندوانه مضر طحال است.
29. هندوانه براي اشخاص سرد مزاج خوردن زيادش خوب نيست اگر چنانچه خواستند بخورند كمي عسل هم با آن خورده شود. اگر اشخاص سرد مزاج هندوانه بخورند امكان تضعيف قوه باء و درد مفاصل دارند.
30. مرباي پوست هندوانه وسواس را از بين مي‌برد.
31. تخم هندوانه خارج كننده سنگ (كليه ، مثانه و … ) است.
32. ماليدن پوست هندوانه به پوست باعث نرمي و لطافت آن مي‌شود.
33. اين ماسك براي تمام پوست خوب است: يك قاشق عسل با كمي آب هندوانه روي پوست بگذاريد.
34. اگر حساسيت در اثر امراض سوداوي باشد آب هندوانه با تمر هندي و عسل مخلوط نموده ميل شود.
35. هيچگاه هندوانه را سرد نخوريد زيرا هندوانه سرد براي تمام وجود انسان مخصوصاً كليه و قلب مضر است.
36. كساني كه سوزش ادرار دارند به مدت 7 روز، روزي 35 گرم مغزتخم هندوانه بخورند.
37. زخم مثانه از روش شماره 36 استفاده شود.
38. براي زخم معده از روش شماره 36 استفاده شود.
39. براي اخلاط خوني و تسكين سرفه مانند شماره 36 استفاده شود.
40. مغز تخم هندوانه مولد حساسيت است.
41. كساني كه جذام دارند آب هندوانه روزانه 3 ليوان ميل كنند اگر چنانچه طبع آنها سرد بود همراه عسل ميل شود.
42. براي برفك دهان آب هندوانه ميل كنند.
43. افراد مسلول آب هندوانه همراه عسل بخورند.
44. براي دفع سنگ مثانه: شير خشت همراه آب هندوانه هر 4 ساعت يك ليوان.
45. آب هندوانه براي سينه پهلو (ورم شش‌ها و سينه پهلو يا ذات‌الريه كه در اثر سرماخوردگي به وجود مي‌آيد و علايمش تب شديد و تنگي نفس مي‌باشد) خوب مي باشد.
46. كساني كه زگيل دارند آب هندوانه استفاده كنند. البته برگ له شده و تازه گل هميشه بهار هم 24 ساعت در الكل خيسانده بعد صاف كرده پارچه‌اي را به آن آغشته نموده روي زگيل بگذاريد.
47. هندوانه باعث تقويت كليه مي‌شود.
48. شستشوي پوست با آب هندوانه امكان دارد منافذ پوست را ببندد و پوست را سفت كند.
49. خوردن مرباي پوست هندوانه نفخ را از بين مي‌برد.
50. منظور از قبل غذا، حداقل نيم ساعت با غذا فاصله داشته باشد.
51. هندوانه زيادي ترشح سيب آدم راكم كرده و آن را تعديل مي‌نمايد.
52. روي جوشهاي صورت ضماد پوست هندوانه بگذاريد.
53. براي معالجه برفك و تاولهاي دهان خاكستر پوست هندوانه را مزمزه كنيد و بيرون بريزيد.
54. مرباهاي پوست هندوانه با عسل لكه‌هاي سياه و سفيد پوست را از بين مي‌برد.
55. كساني كه نقرس دارند آب هندوانه بنوشند.

خواص هندوانه

آموزش کاشت هندوانه در خانه و مزرعه
هندوانه یکی از سبزیجات میوه ای آبدار و شیرین است که در میان مناطق مختلف جهان طرفداران زیادی دارد. هندوانه از زمان های قدیم کشت می شده است. بعضی از محققین مرکز اصلی و محل پیدایش هندوانه را آفریقا و بعضی هندوانه را بومی هندوستان می دانند. هندوانه گیاهی یکساله و علفی است. ساقه های هندوانه خزنده و طویل است و گل های نر و ماده روی یک بوته قرار دارند و همیشه تعداد گل های نر بیشتر از گل های ماده است. هندوانه دارای انواع مختلفی است که از نظر شکل، اندازه، رنگ پوست، رنگ گوشت و اندازه بذر و همچنین طعم و مزه با هم تفاوت دارند.

شرایط آب و هوایی برای کاشت هندوانه
گیاه هندوانه بیش از خربزه به آفتاب و تابستان طولانی تر نیاز دارد.هندوانه برای رشد و نمو به فصلی با گرمای طولانی نیاز دارد و نسبت به سرما و یخبندان حساس است. بذر هندوانه در دمای 15 تا 20 درجه سانتی گراد جوانه می زند و در آب و هوای گرم و مرطوب هم رشد می کند. ولی در آب و هوای گرم و مرطوب خطر ابتلا به بیماری های قارچی بیشتر است بنابراین باید به این مساله توجه بیشتری داشت.

خاک مناسب برای رشد هندوانه
بهترین خاک برای کاشت هندوانه زمین شنی رسی است زیرا در این خاک ها می توان محصول زودرس تولید کرد. البته خاک باید از نظر مواد آلی غنی باشد. PH مناسب برای رشد هندوانه 5 تا 8/6 است. از نظر کود، علاوه بر کود حیوانی برای انواع پر محصول مانند چارلستون گری، کود شیمیایی نیز به مقدار 100 تا 120 کیلوگرم ازت خالص، 80 تا 100 کیلوگرم در هکتار اسیدفسفریک و 100 تا 150 کیلوگرم در هکتار پتاس توصیه می شود.

کاشت هندوانه در خانه
هندوانه باید از اواسط فروردین ماه تا اواخر اردیبهشت کاشته شود. کاشت هندوانه به صورت جوی و پشته ای صورت می گیرد. به این صورت که پشته ها را با فاصله 70 تا 120 سانتی متر از یکدیگر و فاصله بوته ها از هم را 50 تا 80 سانتی متر در نظر می گیرند. برای کاشت ابتدا بذرها را به مدت 24 ساعت خیس کرده و سپس در گودال هایی به عمق 3 تا 4 سانتی متر به تعداد 2 تا 3 بذر قرار می دهند. بعد از آن که بذرها سبز شدند و بوته ها 4 تا 6 برگی شدند، قوی ترین بوته را نگه داشته و بقیه را قطع می کنند. حذف علف های هرز و دادن کود از عوامل مهم برای به ثمر رسیدن بهتر گیاه می باشد.

کاشت هندوانه در مزرعه
کشت هنوانه در سطح وسیع به دو صورت کشت آبی و کشت دیمی انجام می شود . باید توجه داشت از آن جا که هندوانه برای رشد به تابستان گرم نیاز دارد، در مناطقی که دارای تابستان کوتاه و معتدل می باشند، 3 یا 4 هفته قبل از شروع فصل گرم، بذر را زیر پلاستیک یا در گلخانه می کارند و یا می توان از انواع هندوانه زودرس در این مناطق استفاده کرد.
بذرکاری هندوانه آبی : بذر هندوانه را 24 ساعت قبل از کاشت خیس کرده و روی پشته ها به فاصله 20 تا 25 سانتی متر و در گودال هایی به عمق 3 تا 5 سانتی متر می کارند. در هر گودال 2 یا 3 بذر کاشته و روی گودال ها را با ماسه می پوشانند.
بذرکاری هندوانه دیم: بذر هندوانه را 24 ساعت قبل از کاشت خیسانده و روی ردیف هایی به فاصله 5/2 تا 3 متر روی پشته ها به فاصله 75 تا 100 سانتی متر در گودال هایی به عمق 5 تا 8 سانتی متر می کارند. سپس روی آن ها را با خاک نرم می پوشانند.
گاهی برای مقاومت در برابر بیماری ها، از پیوند گیاهچه هندوانه بر روی کدو استفاده می شود.
برداشت هندوانه
هندوانه باید در مرحله رسیدگی کامل برداشت شود زیرا میوه فقط در مرحله رسیده کامل، به حداکثر شیرینی و مرغوبیت می رسد.

هندوانه مکعبی

همه هندوانه هایی که ما تاکنون دیده ایم کروی شکل بوده اند. اما گروهی از محققین ژاپنی گونه ای از هندوانه را پرورش داده اند که مکعبی شکل است. آن ها میوه های تازه را در جعبه های مکعبی شیشه ای قرار دادند تا به مرور شکل کروی آن تغییر کند . تغییر شکل هندوانه ها بیش تر به خاطر حمل و نقل راحت آن ها و صرفه جویی در فضای نگهداری آن ها است. هندوانه های مکعبی به راحتی در ماشین های حمل و نقل روی هم چیده می شوند و همچنین نگهداری این هندوانه ها در یخچال هم راحت تر است و جای کم تری را اشغال می کند.

خواص هندوانه

هندوانه مکعبی

 

خواص هندوانه

هندوانه مکعبی اختراع یک کشاورز ژاپنی است، که باعث میشودهندوانه ها کمترشیرین شوند۷سال قبل در ایران با تغییرات ژنتیکی پرورش پیداکردند که ویتامین A بیشتروطعم شیرینتری داشتندوبدون هسته بودند.

خواص هندوانه

مراحل تشخیص هندوانه خوب
1. به دنبال شکل یکنواخت باشید. به دنبال هندوانه‌ای محکم، متقارن و عاری از کبودی و له شدگی، بریدگی و تورفتگی باشید. اگر هندوانه دارای هرگونه برآمدگی بود، به این معنی است که در طول رشد مقدار نادرست و بی‌قاعده‌ای از نور خورشید و آب را دریافت کرده که باعث خشکی و تناقض در آن شده است.

2. هندوانه را بلند کنید. هندوانه باید نسبت به اندازه‌اش سنگین به نظر برسد، که نشانه‌ای بر پرآب بودن، خوب و رسیده بودن آن است. سعی کنید وزن هندوانه را نسبت هندوانه با اندازه مشابه آن مقایسه کنید؛ هر کدام که سنگین‌تر باشد رسیده‌تر است. این توصیه برای اکثر میوه‌ها و سبزیجات دیگر نیز قابل استفاده است.

3. به لکه‌های زرد نگاه کنید. قسمت زیرین هندوانه دارای نقاط زرد رنگ متمایل به کرم باشد. این جایی است که هندوانه با زمین تماس داشته و در آفتاب رسیده است، بنابراین هر چه تیره‌تر باشد بهتر است! اگر این نقطه سفید رنگ باشد یا حتی وجود نداشته باشد، احتمالا به این معنی است که هندوانه خیلی زود برداشت شده است و رسیده نخواهد بود.

4. بازرسی رنگ. یک هندوانه خوب و رسیده در رنگ سبز تیره و در ظاهر مات باشد، به جای اینکه براق باشد. هندوانه براق معمولا نرسیده است.

خواص هندوانه

5. از روش ضربه زدن استفاده کنید. تکنیک ضربه زدن مقداری مشکل است، اما بسیاری از طرفداران هندوانه به آن اعتقاد و اطمینان دارند. ضربات تند و کوتاه با بند انگشتان خود به هندوانه زده و به صدای آن گوش دهید. برای هندوانه رسیده، شما یک صدای پر و کامل می‌خواهید. اگر صدای گرفته و عمیق شنیدید به این معنی است که هندوانه نرسیده است.

خواص هندوانه

منبع : سلامتی شما ، ویکی پدیا ، گلدون من

خواص هندوانه

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن