بهداشت فردی و محیطدرمان

تولید محیط انتقال کروناویروس

تولید محیط انتقال کروناویروس توسط انستیتو پاستور ایران

کد مطلب : 98122101

با همت متخصصان مجتمع تولیدی تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران، اولین سری ساخت این فرآورده تولید و پس از انجام آزمون‏های کیفی مرتبط مورد تایید قرار گرفت.

تا قبل از اینکه این محصول تولید شود، افراد مشکوک به ویروس کرونا می بایست برای تست کووید-19 به بیمارستان ها مراجعه نمایند، طبق گزارشات منتشر شده بیمارستان ها اولین منشاء انتقال ویروس کرونا می باشد و فردی که برای تست اعزام می شود، در صورتی که این بیماری را نداشته باشند، ممکن است با یک اشتباه کوچک به این بیماری مبتلا شوند.

حال با تولید محیط انتقال کروناویروس توسط انستیتو پاستور ایران این مشکل حل می شود و یکی از چرخه های انتقال ویروس متوقف می شود.

مطالعه نمایید : همه چیز در رابطه با کرونا بخش دوم

به نقل از سایت انستیتو پاستور، با توجه به نیاز کشور به محیط انتقال کروناویروس جهت ارسال نمونه های گرفته شده از مراجعین به بیمارستان‏ها و مراکز بهداشتی- درمانی سراسر کشور، با همت متخصصان مجتمع تولیدی تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران، اولین سری ساخت این فرآورده تولید و پس از انجام آزمون‏های کیفی مرتبط مورد تایید قرار گرفت.

بازدید نمایید : جلوگیری از بیماری های واگیردار در ساختمان

پس از اخذ مجوزهای لازم و در مرحله نخست، بالغ بر ۲۰ هزار عدد از این محصول تولید و جهت استفاده در اختیار نظام سلامت کشور قرار داده است.

لازم به ذکر است انستیتو پاستور ایران از اولین روزهای اپیدمی کروناویروس در کشور، همزمان با برخی واحدهای تولیدی در کشور، اقدام به تولید ضدعفونی کننده های الکلی در اشکال دارویی محلول و ژل بر اساس فرمولاسیون توصیه شده سازمان جهانی بهداشت نموده است.

علاوه بر تولید این محصولات، انستیتو پاستور ایران مسوول کارگروه تشخیص کروناویروس در کشور می باشد که با توانمند سازی شبکه آزمایشگاهی کشور متشکل از بیش از ۴۰ آزمایشگاه در سراسر کشور، توانسته است در تشخیص سریع و به هنگام این بیماری در نظام سلامت نقش اساسی ایفا نماید.

منبع : سایت انستیتو پاستور

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا