سبک زندگی اسلامی

نیاز جنسی و ازدواج موقت

ازجمله دستورات الهی که توسط پیامبر(صلی الله علیه و آله) بیان شده ازدواج موقت می باشد، البته عمل به این امر در شرایط خاص تجویز می شود، نه اینکه انسان در هر موقعیتی به سراغ این حلال الهی برود.

امتیاز دهید

0%

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!

نیاز جنسی و ازدواج موقت

سوال: مدتی است بخاطر مهاجرت مجبور به ترک خانواده هستم، از طرفی در این زمان نیاز به تامین نیاز جنسی دارم و برای انجام متعه(ازدواج موقت) عذاب وجدان دارم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

نیاز جنسی و ازدواج موقت

پاسخ: یکی از سنت‌های پیامبر اکرم(صلّی الله علیه و آله) ازدواج موقت است. البته تاکید بیشتر ایشان به افراد، به خصوص جوانان، ترغیب به ازدواج دائم بوده است؛ اما گاهی به علت وجود علل مختلف همچون فراهم نبودن زمینه و شرایط ازدواج دائم یا دوری از همسر به خاطر جنگ یا مسافرت، از طرفی بدلیل تامین و ارضای نیازجنسی و ترس از گناه، ازدواج موقت را به امر الهی، حلال نمودند؛ لذا در اصل حلال است. امام صادق(علیه السّلام) می‌فرمایند: «کسی که متعه(ازدواج موقت) را حلال نداند، از ما نیست.»[وسائل الشیعه، ج21، ص7] ازدواج موقت یکی از راهکارها در زمان بحرانی فشار شدید غریزه‌ی جنسی است، البته ازدواج موقت به عنوان یک مسکن و دارو تجویز می شود، نه اینکه با هر موقعیتی انسان به سراغ این امر برود که عمل بی‌رویه به اینکار، مخاطراتی مانند تنوع طلبی و بیماری‌های مقاربتی را در پی خواهد داشت. لذا برادر گرامی اگر امکان این موقعیت هست که خود را کنترل کنید و از طرفی طوری برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید در فاصله های کوتاه مدت به همسر خود دسترسی داشته باشید، بهترین راه همین است که هم نیاز جنسی خود را برطرف کرده و هم از طرفی حق همسر خود را نیز در نظر گرفته‌اید. برای عدم فشار بیشتر جنسی نیز بهتر است از محرک‌های این امر مانند برخی غذاها، تصاویرو مطالب تهییج کننده دوری کنید. ولی اگر راهکارهای قبلی مقدور نبود و ترس به گناه افتادن بود، منعی از نظر شرعی و قانونی برای شما نیست.

پی نوشت:
شیخ حر عاملى، محمد بن حسن، تفصیل وسائل الشیعه، مؤسسه آل البیت علیهم السلام، قم، چاپ اول، 1409 ق، ج21، ص7.

منبع : رهروان ولایت

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن