هوا و فضا

آینده خطوط پروازی با هواپیمای Vشکل

مصرف سوخت هواپیما یکی از معضلات شرکت های هواپیمایی بشمار می آید، هر چه مصرف کمتر باشد مسافت بیشتر و در عین حال درآمد بیشتری نصیب این شرکت ها می شود.

آینده خطوط پروازی با هواپیمای Vشکل

کد مطلب : 98031501

در حالی که بازار فروش پایان نامه در کشور داغ است و روی در و دیوار تبلیغات فروش پایان نامه را مشاهده می کنیم، بهتر است این پایان نامه دانشجویی را بررسی نماییم.
البته این طور نیست که در آنجا هم این گونه مسائل وجود نداشته باشد، اما مثل زنبور باید روی گل بشینیم نه مثل مگس روی………..
آینده خطوط پروازی

ایده اصلی هواپیمای V شکل از پایان نامه ی دانشجویی TU برلین بوده است. این ایده به دنبال راه هایی برای بهبود کارایی هواپیماهای تجاری شکل گرفته است.

برآورد این طراحی در مقایسه با هواپیمای مرجع A350-900، به این صورت است که، توان اوج گیری آن 10 درصد بیشتر و صوت حاصل از پرواز هواپیما 2 درصد کمتر از آن است.

البته کار بر روی این طراحی همچنان مورد اصلاح قرار دارد.

مصرف سوخت هواپیما یکی از معضلات شرکت های هواپیمایی بشمار می آید، هر چه مصرف کمتر باشد مسافت بیشتر، توقف کمتر و در عین حال درآمد بیشتری نصیب این شرکت ها می شود.

این طراحی V شکل، کابین، فضای محموله و مخزن سوخت در سازه بال قرار دارد و کمان بالایی با هواپیمای ایرباس A350 مطابقت دارد.

اما به طور کلی از این هواپیما کوتاه تر است. این بدان معناست که Flying-V می تواند از زیرساخت های فرودگاه موجود استفاده کند.

تعداد پذیرش مسافر و میزان مقدار حمل بار با هواپیمای ایرباس A350 برابری می کند.

دکتر رولفو وو می گوید : “Flying-V کوچکتر از ایرباس A350 است و اصطحکاک کمتری نسبت به میزان حجم موجود دارد و در نتیجه مقاومت در برابر هوا کمتر است و به این معنی است که Flying-V نیاز به سوخت کمتری برای فاصله پروازی برابر با ایرباس دارد.”

در واقع، TU Delft معتقد است که شکل آیرودینامیکی و وزن در این مدل طراحی کاهش می یابد که باعث کاهش مصرف سوخت به میزان 20 درصد نسبت به ایرباس A350-900 می شود.

هواپیمای Flying-V با ابعاد : 55 متر عرض و 65 متر طول و 17 متر ارتفاع طراحی شده. که می تواند 314 مسافر و 160 متر مکعب محموله را در خود جای دهد. نیروی پیش ران آن با استفاده از موتورهای توربو فان با کارآیی بالا کار می کنند و از نفت سفید به عنوان سوخت استفاده می شود.

اما در آینده، می توان از سیستم های پیشرفته تر جهت تامین انرژی رانش این مدل از هواپیما که با محیط زیست سازگاری بیشتری داشته باشد استفاده کرد. البته این موضوع بستگی به توسعه این فن آوری دارد.

نکته ای از همه مهمتر که آیا پرواز خواهد کرد؟ باید منتظر بمانیم و ببینیم، اما هواپیمای مدل این طراحی به پرواز در آمده و برای تحقیقات بیشتر در جلسه عمومی سالانه یاتا در سئول مورد بررسی قرار می گیرد. این بررسی با همکاری TU Delft، KLM صورت می پذیرد.

محققان در حال حاضر بر روی یک نمونه اولیه پروازی کار می کنند که برای تست پایداری و قابل اطمینان در سرعت های پایین استفاده می شود.

شرکت هواپیمایی KLM رسما این مدل و یک بخش کامل از داخل Flying-V را در روزهای ماه اکتبر در فرودگاه اسمیتپول به عنوان بخشی از صدمین سالگرد خط هوایی معرفی خواهد کرد.

آینده خطوط پروازی با هواپیمای Vشکل

منابع: TU Delft، KLM

User Rating: Be the first one !
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن