ادوات جنگیشهر ها و کشورها

ایران چهاردهمین قدرت نظامی جهان

پایگاه «گلوبال فایر پاور» با بررسی ۵۵ فاکتور، فهرست قدرتمندترین کشور‌های جهان از لحاظ نظامی در سال ۲۰۱۹ را منتشر کرد.

ایران چهاردهمین قدرت نظامی جهان

کد مطلب : 98020801

پایگاه «گلوبال فایر پاور» در جدیدترین رده بندی سال ۲۰۱۹، ایران را در میان ۱۳۷ کشور جهان از نظر قدرت نظامی در رتبه چهاردهم قرار داد.

جالب این است که 40 سال تحریم و 8 سال جنگ تحمیلی ضربه های بسیار سنگینی را به کشور عزیزمان وارد کرده، و این دستاورد حاصل تلاش داخلی می باشد.

در همسایگی ایران کشوری ثروتمند به نام عربستان با 40 سال نوکری آمریکا، و با تشبیه رئیس جمهور فعلی آمریکا 40 سال شیر دادن مثل یک گاو هلندی، و خرید تجهیزات و ادوات جنگی از اقصی نقاط جهان در رتبه 25 این لیست قرار گرفته است.

این پایگاه با بررسی ۵۵ فاکتور، فهرست قدرتمندترین کشور‌های جهان از لحاظ نظامی در سال ۲۰۱۹ را منتشر کرد. در این رده‌بندی ۱۳۷ کشور توسعه یافته و در حال توسعه جهان از نظر پارامتر‌هایی شامل موقعیت جغرافیایی، منابع طبیعی، نیروی انسانی، سلامت اقتصادی، بودجه نظامی، تجهیزات و صنایع نظامی بومی مورد بررسی قرار گرفت. در این فهرست مواردی همچون تعداد موشک، کلاهک هسته‌ای و سایر تسلیحات در نظر گرفته نشده است.

ایران در این فهرست بالاتر از عربستان سعودی [رتبه ۲۵] و رژیم صهیونیستی [رتبه ۱۶] قرار دارد. عربستان سعودی به رغم معاملات تسلیحاتی گسترده با آمریکا و کشور‌های اروپایی و لفاظی‌های ولیعهد جوان آن به مراتب پایین‌تر از ایران قرار دارد. محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی مدعی شده بود ایران در میان ۵ قدرت نظامی جهان اسلام جایگاهی ندارد.

ایران چهاردهمین قدرت نظامی جهان

کره شمالی نیز در جایگاهی بالاتر از امارات متحد عربی، کانادا و استرالیا، رتبه هجدهم را از آن خود کرد. در این فهرست کشور‌های آمریکا، روسیه، چین، هند، فرانسه، ژاپن، کره جنوبی، انگلیس، ترکیه و آلمان رتبه‌های اول تا دهم را به خود اختصاص دادند.

به نظر می رسد این پایگاه خبری نیروی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را نیز در نظر نگرفته باشد.

ایران چهاردهمین قدرت نظامی جهان

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

User Rating: Be the first one !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن